Dnem 30.9.2018  letiště LKBASK  oficiálně zaniká a každý modelářský provoz na něm je již na vlastní riziko konfliktu s majitelem plochy !!!

Nová plocha pro létání s RC modely v lokalitě Frýdland nad Ostravicí - Lubno  se připravuje.

Meteostanice funguje již na novém RC letišti LUBNO.

Nový provozní řád letiště LUBNO.

Historie modelářského klubu sahá až do šedesátých let minulého století, kdy jako Letecko-modelářský klub ČSAD Frýdek-Místek, působil pod hlavičkou Svazarmu (svaz pro spolupráci s armádou).
V devadesátých letech klub zaniká z důvodů nedostatku finančních prostředků, které již Svazarm jako zanikající organizace neposkytovala.
V roce 2008 dochází k obnovení činnosti klubu pod názvem RC Modelklub Frýdek-Místek, který je součástí Svazu modelářů České republiky a klub začíná působit na letišti Baška které je registrovanou plochou UL.
V roce 2014 se z klubu stává pobočný spolek.
RC Modelklub Frýdek-Místek p.s. sdružuje převážně letecké modeláře, kteří ovšem ne zřídka sáhnou do jiných odborností modelářské činnosti, jako je třeba lodní, raketové či plasikové modelářství .
Jednou ročně je pořádán Memoriál, jehož součástí je mezinárodní soutěž termických větroňů kategorie V-2.
Taktéž se nedílnou součástí již stala drakiáda, kterou klub každoročně pořádá ve spolupráci s obcí Baška.