Vážení kamarádi a kolegové,

Již 3 rokem, pořádá náš RC Modelklub Frýdek-Místek p.s. modelářský večírek v sále domu včelařů v Chlebovicích a to 15.2.2020 od 17:00 hod. viz.pozvánka v příloze.

Cena vstupenky, je stejná jako v minulých létech a to 150 kč. V ceně vstupenky je zahrnuta večeře a uvítací pohoštění.

Vstupenky je možno od středy 15.1.2020 zakoupit přímo u předsedy a nebo u něj telefonicky objednat s tím, že lístky uhradíte převodem na účet č. : 162087137/0300 a do poznámky napište vaše příjmení a večírek.Tyto vám pak budou na vaše jméno vydány přímo na večírku.

Stalo se dobrým zvykem, že každý zůčastněný pár, donese do velké tomboly nějakou drobnost, vše je na vašem uvážení co to bude. Ceny do hlavní tomboly zajišťuje klub a jsou losovány ze vstupenek.

Tešíme se na vaší hojnou účast.

S pozdravem

HOLUB Radomír

Předseda RC MODELKLUB Frýdek-Místek p.s.

Rastr v pozvanka 2020

Historie modelářského klubu sahá až do šedesátých let minulého století, kdy jako Letecko-modelářský klub ČSAD Frýdek-Místek, působil pod hlavičkou Svazarmu (svaz pro spolupráci s armádou).
V devadesátých letech klub zaniká z důvodů nedostatku finančních prostředků, které již Svazarm jako zanikající organizace neposkytovala.
V roce 2008 dochází k obnovení činnosti klubu pod názvem RC Modelklub Frýdek-Místek, který je součástí Svazu modelářů České republiky a klub začíná působit na letišti Baška které je registrovanou plochou UL.
V roce 2014 se z klubu stává pobočný spolek.
RC Modelklub Frýdek-Místek p.s. sdružuje převážně letecké modeláře, kteří ovšem ne zřídka sáhnou do jiných odborností modelářské činnosti, jako je třeba lodní, raketové či plasikové modelářství .
Jednou ročně byl pořádán Memoriál, jehož součástí byla mezinárodní soutěž termických větroňů kategorie V-2.
K 30.9.2018 zaniká letiště Baška na kterém klub působil a nově začíná působit na RC letišti Lubno od 1.10.2018.